10 Erkek Öğrenci İstismara Uğradı! Yurt Yetkisilinden İğrenç Sözler: Ortaokul Öğrencileri Bazen Bir Kadından Daha Cazip Gelir

Antalya’nın Alanya ilçesinde özel bir yurtta görevli öğretmenin 14 yaş altındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunup ifadesinden sonra serbest bırakılmıştı… Daha sonra mağdur öğrenci sayısının 10 olduğu anlaşılmıştı. Yeniden gözaltına alınan 21 yaşındaki G.R.U’nun 94 yıl hapsi istendi…
10 erkek çocuğuna cinsel istismarın yaşandığı ve ailelere susturulduğu iddia edilen Süleymancılar yurdunda yetkilinin skandal ifadesi ortaya çıktı.

Süleymancılara ait olan Antalya’nın Alanya’daki Sugözü Ortaokul Erkek Öğrenci Yurdu’nda 10 erkek öğrenciyi şiddet ve istismara maruz bırakan 21 yaşındaki eğitmen G.R.U. hakkında 94 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı belirtilmişti. İstismarın yaşandığı yurdun lise öğrencileri için olan kısmında faaliyetlerin hala devam ettiği, istismarın yaşandığı yurdun kapatıldığı gündeme taşınmıştı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, G.R.U.’dan şikâyetçi olan ailelerden birine cemaat tarafından şikâyetini geri çekmesi için 300 bin TL teklif edildiği de öğrenildi.

SZC TV’nin olayla ilgili olarak yayımladığı bir görüntüde bir yurt yetkilisinin, “Ortaokul öğrencileri bazen bir kadından daha cazip gelir insana…” dediği görüldü.

BirGün’ün aktardığına göre, G.R.U. hakkında 9 öğrenciye yönelik ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel istismar’, ‘çocuğa karşı cinsel taciz’, ‘çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri vermek ya da bunların içeriğini göstermek’, 1 öğrenciye yönelik ise ‘nitelikli cinsel istismar’ suçlamasıyla toplam 94 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianame, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. İstismara maruz bırakılan 4 çocuğun ailesinin ise G.R.U.’dan şikâyetçi olmadığı öğrenildi. Fail G.R.U. hakkında açılan dava 1 Nisan’da Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09.30’da görülecek.

ÖĞRENCİLERİN İFADELERİ İDDİANAMEDE

İddianamede öğrencilerin ifadeleri de yer aldı. Öğrenciler, G.R.U.’nun özel bölgelerine dokunduğunu, müstehcen tekliflerde bulunduğunu, cinsel çağrışım uyandırabilecek oyun oynattığını, kendisine karşı konulduğunda fiziksel şiddet uyguladığını, müstehcen içerikli videolar izletip, o konularda konuştuğunu, bazı çocukları ‘karı-koca’ şeklinde eşleştirdiğini, ‘gel seni karım yapayım’ dediğini beyan etti.

“KİMSE DUYMASIN DİYE ELEKTRİK SÜPÜRGESİNİ AÇTI”

Bir başka öğrenci ise ifadesinde, G.R.U.’nun kendisini yatakhaneye götürdüğünü, kimse duymasın diye elektrik süpürgesini açıp istismarda bulunduğunu söyledi. Aynı öğrenci, G.R.U.’nun diğer öğrencilere yönelik de müstehcen söylemlerde bulunduğunu duyduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x